Kategorie
- Jak na cizí jazyk (11)
- Jak se učit (5)
- Od všeho trochu (0)
Jak na studium jazyků podle typu inteligence
Když o někom řekneme, že je inteligentní, můžeme tím mít na mysli mnoho věcí. Za inteligentního můžeme považovat člověka, který si přečte vědeckou práci, porozumí jí a pamatuje si z ní každý detail. Inteligentní nám může připadat i osoba, která má organizační schopnosti a do pěti minut vyřeší každý problém. Každý je inteligentní trochu jinak. S touto myšlenkou pracuje i Gardnerova teorie mnohočetné inteligence, podle níž existuje dokonce osm různých druhů inteligence.
BETT UK: Vzděláváme se v Londýně
Věříme, že technologické trendy a inovace do vzdělávání patří. Náš akademický tým si proto nemohl nechat ujít největší vzdělávací veletrh tohoto roku. Bett Show (British Educational Training and Technology Show), to byly tři inspirativní dny nabité nejnovějšími technologiemi a aplikacemi vyvinutými v malých startupech i globálních společnostech, jako jsou Google nebo Microsoft.
PŘEPNĚTE SE DO ONLINU: výhody virtuálního vzdělávání
Online vzdělávání je v posledních letech na vzestupu a opravdu není těžké pochopit proč. Už není nutné do kurzu dojíždět, do virtuální učebny se můžeme připojit jediným kliknutím ze svého domova, z kavárny nebo z kanceláře. Online kurzy jsou jednoduše mnohem pohodlnější než klasické prezenční kurzy. V Jipce vám dáme první online lekci zdarma, abyste se o výhodách virtuálního vzdělávání přesvědčili sami.
Přípravné kurzy na SŠ srovnávají rozdíly způsobené distanční výukou
Máme za sebou dva roky distanční výuky, které byly pro žáky psychicky velmi náročné. Vždyť byli dlouhodobě izolováni od svých vrstevníků, přišli o své sociální kontakty i volnočasové aktivity, které měli rádi. A přestože pandemie už je pryč, pro žáky devátých ročníků stresové období ještě neskončilo. Čekají je totiž přijímací zkoušky na střední školy a výsledek jednoho testu tak rozhodne o jejich buducnosti.
Mnemotechnické pomůcky: Poradíme, jak si zapamatovat data i čísla
BeFeLeMe, pes se veze. S touhle říkankou se potkal na prvním stupni každý. Obojetné souhlásky jsme se díky ní naučili jako nic. Pamatujeme si je dodnes a vlastně nám to ani nepřijde zvláštní. Však přesně takhle by měly fungovat mnemotechnické pomůcky.